به ما بپیوندید                 

جای كورش بزرگ در تقویم خالی است

برای ثبت «روز كورش» در تقویم رای دهید

خبرنگار امرداد- خسروی:

درمیان همه فرمانروایان که از آغاز زندگی ایرانیان در سرزمین ایران فرمانروایی کرده‌اند، شاید هیچكس را نتوان یافت که از فرزانگی، آزادگی و آزاداندیشی کم‌مانندی چون کورش بزرگ برخوردار باشد. او مردی است بزرگ، نامدار و بیش از همه انسانی است زمینی و زاده‌ی سرزمین اهورایی ایران به مانند همه‌ی پارسیان و آریاییان دارای ویژگی‌های اخلاقی و انسانی در خور ستایش، هوشی سرشار، جوانمرد، فداکار، دلاور، مهربان، بخشنده و مداراجو. اما شوربختانه در سالنمای ایران روزی به نام این بزرگ‌مرد تاریخ ایران، ثبت نشده است. «امرداد» و گروهی از ایران‌دوستان در نامه‌ای به رییس جمهور، خواهان این هستند تا هفتم آبان به نام «كورش بزرگ» در تقویم ایران ثبت شود.


رییس جمهور گرامی

با درود فراوان

همان‌گونه که آگاهید در تقویم رسمی کشور، مناسبت های گوناگونی وجود دارد؛ اما هیچ روزی برای نکوداشت کورش بزرگ که در طول تاریخ همواره جهانیان او را گرامی داشته اند و ما در حق او کوتاهی کرده ایم، وجود ندارد.
بی‌گمان، ارزش‌های تاریخی و فرهنگی برجای مانده از کورش همچون یکتاپرستی، آزادمنشی، صلح دوستی، خردورزی، مردم داری، کشورداری و انسان دوستی، میراث مشترک ایرانیان با هر دین و زبان و از هر قوم است.

بر این پایه، ما امضا کنندگان این درخواست، با انگیزه پاسداشت همبستگی ملی و نکوداشت ارزش‌های بازمانده از کورش، از شما به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور خواستاریم که روز هفتم آبان ماه هر سال که یادروز صدور منشور کورش است، در تقویم رسمی کشور به عنوان  «روز کورش» ثبت شود.

سپاس فراوان


كسانی كه با ثبت هفتم آبان در سالنمای رسمی كشور به نام «روز كورش» با ما هم‌رای هستند به نشانی الكترونیكی رفته و برای ثبت «روز كورش» در سالنمای رسمی كشور، رای دهند
.

http://www.petitionbuzz.com/petitions/----cyrusdayoniranianalendarc

 

 

اطلاعات اضافی